SKARBY KULTURY

Czasopismo internetowe promujące kulturę Dolnego Śląska

Skarbami Dolnego Śląska są dla nas zabytki, tradycja, wydarzenia kulturalne, festiwale, spektakle, publikacje, wystawy oraz wszystkie nieodkryte dotąd zakątki Wrocławia i okolic.

HISTORIA – Zajmujemy się historią regionu, jego dorobkiem kulturowym, niepowtarzalną przeszłością ukrytą w budynkach, legendach, obrazach, fascynujących życiorysach. Na łamach Skarbów Kultury sięgamy do korzeni miasta i całego regionu, by odkrywać ich bogactwo oraz wpływ przeszłości na życie i funkcjonowanie współczesnych Dolnoślązaków.

WSPÓŁCZESNOŚĆ – nie obawiamy się mówić o sztuce współczesnej – nierzadko niezrozumiałej i trudnej w odbiorze lub, wręcz przeciwnie, zbyt nasyconej elementami kultury popularnej. Odkrywamy jej sensy i wartości, oswajamy z nią naszych Czytelników, przyglądamy się jej różnym obliczom, ukazując, że „nie taki diabeł straszny”…

TU I TERAZ – Jesteśmy obecni na najważniejszych i najgłośniejszych oraz tych pomniejszych, acz równie interesujących, wydarzeniach kulturalnych. Słuchamy, oglądamy, czytamy, przyglądamy się, chłoniemy i przeżywamy, a potem piszemy, zapraszamy i informujemy naszych Czytelników, czego warto doświadczyć.

 

SKARBY KULTURY BEZ BARIER

W ramach Skarbów Kultury prowadzimy wewnętrzny projekt mający na celu promocję historii i kultury Dolnego Śląska wśród osób niewidomych i niedowidzących za pomocą audio-deskrypcji – dostosowana wersja strony internetowej w budowie.

Czytaj najnowsze artykuły, relacje i zapowiedzi.

FIT FOR FUTURE

Projekt skierowany do młodych ludzi – studentów i absolwentów, rozpoczynających karierę zawodową oraz absolwentów szkół średnich, stojących przed wyborem kierunku studiów

Podpowiadamy, jak ukierunkować swoją edukację oraz rozwój zawodowy w zgodzie ze swoimi zainteresowaniami i adekwatnie do potrzeb rynku pracy.

Doradzamy, jak efektywnie poszukiwać pracy i przygotować się na spotkanie z przyszłym pracodawcą na rozmowie kwalifikacyjnej.

Przygotowujemy do dobrego wejścia na rynek pracy i uczymy zarządzania swoimi zasobami tak, aby osiągać sukcesy.

Szkolimy, w jaki sposób odnaleźć w sobie pokłady kreatywności i energii, by umiejętnie kierować swoim rozwojem zawodowym i osobistym.

Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem poprzez panele dyskusyjne, konferencje, spotkania z ekspertami, publikacje artykułów i wywiadów na stronie internetowej oraz aktywizujemy i szkolimy na warsztatach, konsultacjach i sesjach coachingowych.

Sprawdź harmonogram wydarzeń.