CAM01572 - Kopia

Sposób na nudę? Kultura!

Wrocławskie organizacje, muzea, kina i teatry wychodzą naprzeciw dzieciom, rodzicom i ich potrzebom. Instytucje te oferują szeroki wachlarz wydarzeń kulturalnych, rozrywkowych, edukacyjnych, skierowanych do najmłodszych oraz całych rodzin. Tak więc weekendowe popołudnia nie muszą zaczynać się i kończyć zdaniem: „Mamo, tato, nudzi mi się…”.

 

Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka

Odbywają się tutaj cyklicznie warsztaty muzyczne, plastyczne, teatralno-ruchowe, zabawy edukacyjne, a także spektakle. Ponadto WCTD organizuje zajęcia weekendowe. Najbliższe wydarzenia: Rodzinne Warsztaty Plastyczne, Rodzinna niedziela, Obchody Dnia Życzliwości. Więcej informacji na stronie WCTD.

 

Dziecko w muzeum

Dolnośląskie muzea organizują interaktywne ścieżki zwiedzania wystaw, warsztaty rodzinne, zajęcia edukacyjne dla dzieci i ich opiekunów.

Muzeum Współczesne proponuje rodzinom wspólne wkraczanie ze sztuką w przestrzeń publiczną, artystyczne przekształcanie ulic miasta i ich nazw, czy wykonywanie autoportretów na bezpłatnych Coniedzielnych Warsztatach Rodzinnych.

W świat malarstwa i plastyki wprowadza dzieci Muzeum Narodowe, proponując im cykliczne, tematyczne warsztaty plastyczne połączone z zabawą, zagadkami, odkrywaniem tradycji i poznawaniem zwyczajów. Muzeum Narodowe zaprasza rodziny w weekendy.

Dzieciaki mają również szansę poznać, jak na przestrzeni wieków przeobrażała się ich ulubiona zimowa zabawka – sanki – podczas lekcji muzealnej w Muzeum Powozów w Galowicach. Ponadto w ofercie skierowanej do najmłodszych zwiedzających znaleźć można warsztaty tematyczne (zimowe, bożonarodzeniowe, z okazji Dnia Babci i Dziadka).

 

Teatr i kino dla dzieci

Dzieci to widzowie bardzo wymagający, dlatego wrocławskie kina i teatry przygotowały dla nich wyjątkową ofertę. Wrocławski Teatr Lalek to miejsce gdzie spektakle dla najmłodszych widzów przeważają w repertuarze. Ponadto Teatr oferuje cykliczne warsztaty kreacyjne Teatralne Kosmosy – najbliższe poświęcone zostaną śniegowi.

Teatr Polski przygotował zaś spektakl Dzieci z Bullerbyn, do którego scenografię każdorazowo współtworzą dzieci zasiadające później na widowni.

Ponadto spektakle dla dzieci organizują Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka oraz Centrum Sztuki Impart.

Multikino proponuje rodzinom weekendowe Poranki filmowe. W Kinie Nowe Horyzonty znajdziemy bogatą ofertę kulturalną: cykl warsztatów Wychowanie z filmem, Filmowe poranki, a w ramach Festiwalu Jazztopad – Jazz morning, kids! Projektem skierowanym do dzieci jest również realizowany we współpracy z Wrocławskim Teatrem Pantomimy cykl warsztatów teatralnych Akcja Edukacja.

 

Inne atrakcje wrocławskie

Centrum Edukacyjne Technoludek oferuje rodzinne warsztaty, podczas których dzieci poznają świat i uczą się poprzez zabawę (Kolorowa chemia, W krainie wulkanów).

W sezonie świątecznym warto wybrać się z pociechami na Jarmark Bożonarodzeniowy na wrocławski rynek, gdzie corocznie wyrasta Bajkowy Las. Dzieci znajdą tam najbardziej znane baśnie w formie lalkowych żywych obrazów, a także ich ulubione postacie, które znają z Disneyowskich produkcji, tym razem w nieco tradycyjnej oprawie.

Niezależnie zaś od pory roku na ulicach, placach, skwerach, parapetach i lampach czyhają na dzieci wrocławskie krasnale, które warto tropić, by poznać ich ciekawe życiorysy, związane z nimi legendy i anegdoty. Na krasnalowej stronie znaleźć można dodatkowe materiały do zabawy z dziećmi.

 

Przydatne strony:

Czas dzieci

Miejsca dzieci

wroclaw.pl

JK